Prohlídka Centra Rockefeller

 
Od 679 Kč

Navštivte Rockefeller Centrum a užijte si prohlídku s historikem. Na této prohlídce se dozvíte vše o historii tohoto Centra, úžasného umění a architektur, ale také o nejdůležitějších budovách, zahradách a dalších místech Centra. Vydejte se se svým průvodcem a vlastními sluchátky do všech zákoutí tohoto místa, i těch běžně nepřístupných. 

Přehled

- Prohlídka Rockefeller Centra s průvodcem 
- Seznámení s historií a vizí kulturního centra Johna D. Rockefeller Jr. 
- Obdivujte umění a architekturu vlastním tempem 
- Seznamte se s kontroverzní historií nástěnných maleb od umělců Jose Maria Sert a Frank Brangwyn
- Extra zážitek díky malé skupině turistů 

Co mohu očekávat?

Při návštěvě unikátního Rockefeller Centra vás to jistě nenapadne, ale toto místo bylo postaveno v období Velké hospodářské krize Johnem D. Rockefellerem Jr.. Ačkoliv většinu svého života zasvětil filantropii, chtěl zároveň vytvořit něco unikátního, nového a jiného, tzv. "město ve městě". S touto myšlenkou bylo vybudováno Centrum Rockefeller, které bylo dokončeno v květnu 1933. Již koncem roku 1939 přivítalo Centrum Rockefeller více jak 125 000 návštěvníků, a to je na svou dobu velmi působivé. 

Centrum Rockefeller je postaveno v dekorativním stylu Art deco, formě, která byla populární mezi lety 1910 až 1939. Například o tomto se dozvíte mnohem více během návštěvy Centra. Seznámíte se také s historií znamenitých a kontroverzních nástěnných maleb od umělců Jose Maria Sert a Frank Brangwyn, prohlédnete si slavné sochy jako je socha Prométhea od umělců jménem Isamu Noguchi, Michio Ihara a Paul Manship. Ta mimochodem patří mezi nejčastěji focené sochy v New Yorku. Jen kousek od 5. Avenue, pár kroků od Katedrály Sv. Patrika, si můžete prohlédnout další heroickou sochu, Atlase.

Mezitím vás váš průvodce seznámí s historií Centra, Johnem D. Rockefellerem Jr., ale také historií uměleckých děl a architektury. Průvodce vás navíc provede také dalšími částmi Centra, například nádhernými zahradami. 

Jak to funguje?

Krátce po dokončení rezervace bude vaše vstupenka odeslána na e-mailovou adresu. S vytištěnou vstupenkou se prosím dostavte do zákaznického centra umístěného u vchodu do budovy Top of the Rock na West 50th Street, nedaleko 6. Avenue. 

Zde si své e-vstupenky můžete vyměnit za vstupenky na nejbližší dostupnou prohlídku, datum a čas si můžete vybrat dle dostupnosti. 

Důležitá informace

- Vzhledem k délce prohlídky není tato atrakce doporučena dětem mladším 12 let. 

Kategorie vstupenek

Dospělý (12+)

Co není součástí?

- Přístup do budovy Top of the Rock 

Koupit

St, 17 dub 2024

Okamžité potvrzení

Tisknutelný kupón

Živý průvodce

Doba trvání: 1 Hodiny 15 Minuty

Co je součástí?

- Vstup do Centra Rockefeller 
- Prohlídka s průvodcem 
- Sluchátka pro pohodlný poslech výkladu průvodce. 

Adresa

Prohlídka Centra Rockefeller

Adresa
45 Rockefeller Plaza New York, NY 10111

×

Zákaznická linka

228 880 877 228 880 877

Potřebujete pomoc? Lene Vám s radostí odpoví na Vaše dotazy