The Metropolitan Museum of Art: Skip the line

3.5 (2)
Od 679 Kč
The Metropolitan Museum of Art is New York City’s most visited museum and attraction. Representing the best of human creativity from across the globe, The Met is an absolute must-see when visiting New York City.

Highlights:
- Visit the Met, one of the best art museums in the world
- Explore all three MET museum buildings
- Get access to all special exhibitions

Explore The Metropolitan Museum of Art
With collections spanning more than 5,000 years of culture, the Metropolitan is a journey through the world’s greatest art. The Museum’s renowned collections, around 30 special exhibitions a year, and many public guided tours are all included in the admission. 

Furthermore, the Met Audio Guide offers a low-cost option of more than 100 hours of informative audio commentary available in 10 languages, developed by curators and educators. The Met Store also offers great 
dining facilities and shopping.    

Admission to the Met includes same-day admission to The Cloisters museum and gardens, the branch of the Metropolitan Museum devoted to the art, architecture, and gardens of medieval Europe. The Cloisters is located in northern Manhattan's Fort Tryon Park, offering amazing views of the Hudson River. 

With a 1-Day Pass you get general admission to all three parts of the museum: The Met Fifth Avenue, The Met Cloisters and the Met Breuer (opening March 2016) as well as entry to all special exhibitions.

How do I get my tickets?
Shortly after your booking is complete, you will receive an e-ticket by mail. Please print out your ticket and bring it with you to the Met.

How long is my ticket valid?
A 1-Day Pass for Metropolitan Museum of Art is only valid for the day you book for. 

Your ticket includes same-week admission to the Main Building and The Cloisters museum and gardens. 

Are there children's tickets available?

Children under age 12 are free when accompanied by a paying adult.Metropolitan Museum of Art v New York City je nejnavštěvovanějším muzeem a přitažlivost. Zastupování to nejlepší z lidské tvořivosti z celého světa, Met je absolutní must-viz při návštěvě New Yorku.

S kolekcí pokrývajících více než 5000 let kulturní, Metropolitan je cesta přes největší světové umění. Proslulý muzejní sbírky, asi 30 speciálních výstav ročně, a mnoho veřejné prohlídky s průvodcem jsou zahrnuty do ceny vstupného. Kromě toho, Met Audio Guide nabízí možnost low-cost více než 100 hodin informativní audio komentářem k dispozici v 10 jazycích, vyvinutý kurátory a pedagogy. Met Store také nabízí skvělé stravovací služby a nakupování.  

Vstup do Met obsahuje týž den vstup do muzea a zahrady ambity pobočce Metropolitní muzeum věnované umění, architektury a zahrady středověké Evropy. Ambity se nachází v severní části Manhattanu Fort Tryon parku, nabízí úžasný výhled na řeku Hudson.

Důležité informace:
-
Krátce poté, co Vaše rezervace je kompletní, obdržíte e-jízdenku poštou. Prosím, vytiskněte si lístek a vzít ji s sebou do muzea.
- Vaše vstupenka do Metropolitní muzeum umění je platné pouze pro tento den můžete rezervovat na -! Vstupenka zahrnuje stejný týdenní vstup do hlavní budovy a muzea a zahrady Cloisters. Neexistuje žádný poplatek za vstup do výstavy.

- Děti do 12 let jsou zdarma, v doprovodu platícího dospělého.

Kategorie vstupenek

Are there children's tickets available?
Children under age 12 are free when accompanied by a paying adult.

Otevírací doba

Otevřeno 7 dní v týdnu neděle-čtvrtek: 10:00-5: 30 hod * pátek a sobota: 10:00-9: 00 * Closed díkůvzdání den, 25. prosince, 1. ledna a první pondělí v květnu. * Galerie vymazány patnáct minut před uzavřením.

Koupit

Ne, 26 kvě 2024

Okamžité potvrzení

Tisknutelný kupón

Ušetřete čas – nestůjte ve frontě

Co je součástí?

Your ticket includes same-week admission to the Main Building and The Cloisters museum and gardens. 

Adresa

The Metropolitan Museum of Art: Skip the line

Adresa
1000 5th Ave, New York, NY 10028

×

Zákaznická linka

228 880 877 228 880 877

Potřebujete pomoc? Lene Vám s radostí odpoví na Vaše dotazy